FOTO: Jaanis Lodjak

TÜ teadlased Instagramis 8

Teadus

Tartu Ülikooli teadlased on alates 2016. aasta aprillist jaganud Instagramis pilte enda ja oma üliõpilaste või töörühmade põnevatest tegemistest. UT omakorda tutvustab nende piltide kaudu meie toredaid teadlasi.

Tartu Ülikooli linnuökoloogia uurimisrühm tegutseb ka Hollandis, et uurida noorte lindude kasvu ja keha korrashoiu vahelisi seoseid. Aprillis alustavad sealsed hakid munemist, nagu on näha loomaökoloogia teaduri Jaanis Lodjaku eelmisel aastal tehtud fotolt.

«Huvitav on märkida, et sellel pildil olevast pesast lendasid välja kõik kaheksa vaprat hakipoega, mis on selle liigi jaoks väga suur pesakond,» märkis Lodjak.

Jaanis Lodjak on TÜ loomaökoloogia teadur, kes on praegu Hollandis järeldoktorantuuris. Tema uurimuste fookuses on olnud noorte loomade kasvu reguleerivate füsioloogiliste mehhanismide varieeruvus erisugustes keskkonnatingimustes.

«Võimekus jäädvustada oma uurimistööd TÜ loomaökoloogia õppetoolis ja Groningeni Ülikoolis on oluline, et näidata meie ettevõtmisi ja tutvustada laiemale avalikkusele seda põnevat maailma,» ütles Lodjak.

Jälgi TÜ teadlaste tegemisi Instagramis: www.instagram.com/unitartuscience

Jaga artiklit