UT peatoimetaja Merilyn Merisalu
FOTO: Lauri Kulpsoo

Head uut juubeliaastat!

Toimetaja

Veel 24. veebruarini kestab Eesti Vabariigi 100. aasta, kuid alanud on ka rahvusülikooli juubeliaasta. Selle aasta lõpus on Tartu Ülikoolil põhjust tähistada, sest eestikeelne ülikool jõuab kohe riigile järele. Just 1919. aastal hakati siin õppetööd tegema ametlikult eesti keeles.

Nagu ka vabariigi juubeli puhul, on rahvusülikooli suurele sünnipäevale pühendatud üritused jagatud ära terve aasta peale. Mõnest suuremast juubeliprogrammi ettevõtmisest saab lugeda selle numbri mitmelt leheküljelt. Sünnipäevakava täieneb pidevalt ja seetõttu saab ka järgmistel kuudel lugeda Universitas Tartuensisest palju juubeliteemalisi artikleid.

Nagu näha, on ka ajakiri juba aasta algusest pidurüüs. Uue stiiliraamatu järgi on värske näo saanud nii meie logo kui ka palett. Samuti oleme juba võtnud arvesse mitu ettepanekut, mis tehti eelmise aasta lõpus korraldatud lugejauuringus.

Näiteks arvati, et UT-s võiks võtta toimetuse kõrval rohkem sõna ka teised ülikooli inimesed. Tänu mullu tehtud eelarve ümberarvestusele saame taas laiendada oma kaasautorite ringi.

Juubeliaasta puhul ilmub taas ajaloorubriik, kus rahvusülikooli juubeliraamatu üks autoreid Mihkel Truman kirjeldab põnevaid seiku Tartu Ülikooli minevikust. Samuti on juurde tulnud rektoraadi rubriik, kus juhtkond saab lugejatele selgitada ülikoolile olulisi teemasid või mõne otsuse tagamaid. Vajadust selle järele on esile tõstetud juba mitmes lugejauuringus.

Rõõm on sellest, et hästi on käima läinud elukooli rubriik, kus tööellu astujad jagavad teistega oma kogemusi ja nõuandeid. Reisikirjade juurde püüame nüüdsest lisada rohkem kasulikku teavet nendele, kes soovivad minna õppima välismaale. Midagi põnevat on oodata ka spordisõpradel, kes on seni saanud liiga vähe tähelepanu. Sellest räägime lähemalt aga juba mõnes järgmises UT numbris.

Loomulikult täname kõiki lugejauuringus osalejaid heade sõnade eest ning kinnitame, et püüame endiselt pakkuda lugemiseks põnevaid ja kvaliteetseid artikleid. Lubame, et teeme kõik, mis on meie võimuses, et meie veebileht jääks reklaamivabaks ja oleks teiste uudistekanalite kõrval rahulik koht, kus on mõnus lugemisele keskenduda.

Merilyn Merisalu

UT peatoimetaja 2013–2016 ja 2018–2020

Jaga artiklit