Teated

Teated

SEPTEMBRIS TÜ AULAS: 14. septembril kell 19 kammermuusika kontsert (Lasse Joamets (viiul), Liis Marini (viiul), Toomas Nestor (vioola), Leho Karin (tšello), Tanel Joamets (klaver)), 18. septembril kell 16.15 TÜ klassikalise filoloogia professori Janika Pälli inauguratsiooniloeng, 26. septembril kell 16.15 TÜ keelefilosoofia professori Tuomo Yli-Vakkuri inauguratsiooniloeng, 27. septembril kell 19 Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsert (solist Kalle Randalu, dirigent Kaspars Putninš), 28. septembril kell 14 Tartumaa Omavalitsuste Liidu tänuüritus õpetajatele, 29. septembril kell 18 Jaapani traditsioonilise muusika ansambli kontsert.

PENSIONÄRIDE ÜHINGUS VITAE: 11. septembril kell 11 elulooring, 18. septembril kell 13 lauluklubi, 20. septembril kell 11 kirjandusklubi, 24. septembril kell 15 põltsamaalaste klubi.

Tartu ülikooli kammerkoori ettelaulmised toimuvad 5., 6., 11. ja 12. septembril kell 17–18 TÜ peahoones auditooriumis 027. Lisateave: tykk.ee, 527 1105 (dirigent Triin Koch), triin.koch [at] mail.com.

8. septembril toimub von Bocki majas (Ülikooli 16) rahvusvaheline konverents «Baltic Lines», mis keskendub Balti riikide uuemale näitekirjandusele. Eesti, Läti ja Leedu uurijate ettekannetes tutvustatakse viimase aja põnevamaid teatritekste ning võetakse lähema vaatluse alla, kuidas avaldub rahvuslik identiteet nüüdisaja dramaturgias, mis on menukate komöödiate saladus ning millised algupärased tekstid võiksid kõnetada publikut ka välismaal. Konverents toimub inglise keeles ja on kõigile tasuta.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoor võtab vastu uusi lauljaid (kooris laulavad peamiselt TÜ kooride vilistlased, TÜ töötajad, magistrandid ja doktorandid). Proovid toimuvad esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18 TÜ peahoones (esmaspäeval auditooriumis 232, kolmapäeval auditooriumis 128; 10. ja 12. septembril proove ei ole). Huvilised on oodatud kuulama ka tasuta kontserte 8. septembril kell 17 TÜ muuseumi valges saalis ja 9. septembril kell 13 Tartu Jaani kirikus. Lisateave telefonil 509 8618 (Leeni Uba), veebilehel vilistlaskoor.ee või koori Facebooki lehel.

Tartu Ülikooli rahvakunstiansambel korraldab 10. septembril kell 18 üliõpilasmajas (Kalevi 24) vastuvõtukatsed uutele tantsijatele. Ootame rahvatantsuga tegelema nii neidusid kui ka noormehi. Lisateave veebilehel rahvatants.ut.ee.

Eesti Naisüliõpilast Selts (ENÜS) ootab oma ridadesse uusi liikmeid. ENÜS on Eesti vanim, 1911. aastal asutatud akadeemiline naisüliõpilasorganisatsioon, mille eesmärk on arendada oma liikmeid vaimselt ja seltskondlikult ning tugevdada akadeemilist kuuluvust ja järjepidevust. Kui tahad ENÜS-iga lähemalt tutvuda, siis parim viis seda teha on tulla külalisõhtutele, kus tutvustatakse lähemalt ENÜS-i põhimõtteid, ajalugu ja tegevust. ENÜS-i liikmeks võivad astuda kõik naised, kes õpivad akadeemilist kraadi andvas kõrgkoolis. Huvilised on oodatud külalisõhtutele 12., 20. ja 27. septembril kell 19 aadressil Riia 13–33.

Eesti Akadeemiliste Naiste Ühing (EANÜ) kuulutab välja konkursi aunimetustele «Aasta akadeemiline naisteadlane» ja «Aasta akadeemiline noor naisteadlane». Konkursil osalemise tingimused leiab EANÜ kodulehelt www.ean.ee.statuudid. Taotlus koos põhjendusega tuleb saata hiljemalt 20. septembriks e-posti aadressil ean [at] ean.ee. Konkursikomisjoni kinnitatud nominente austatakse 29. septembril ERMis korraldataval EANÜ konverentsil.

21.–23. septembril toimub Tartus konverents «The Management of Infertility» («Viljatuse põhjuste diagnostika ja ravi»). Konverentsil käsitletakse kõiki päevakohaseid reproduktiivmeditsiini teemasid, alates inimese reproduktsiooni geneetilistest aspektidest ja uuematest ravisuundadest ning lõpetades lastetuse ravi käsitlevate õigusaktidega. Konverentsil esinevad tuntud reproduktiivmeditsiinispetsialistid kuuest Euroopa riigist. Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Registreerida saab 12. septembrini veebilehel www.ivfbaltic.eu.

Jaga artiklit