Stipendiumid

Stipendiumid

Eestikeelse terminoloogia sihtstipendium – stipendiumifond 4000 eurot. Taotleda saavad kõigi Eesti avalik-õiguslike kõrgkoolide üliõpilased, õppejõud ja teadustöötajad, kes arendavad oma eriala teadustöös eestikeelset terminoloogiat.

Eesti Kindlustusseltside Liidu stipendium – kuus 2000-eurost stipendiumi. Kandideerida võivad kindlustus- ja finantsmatemaatika eesti- ja ingliskeelsete magistriõppekavade alusel õppivad üliõpilased, kes on olnud Eesti alalised residendid vähemalt kolm eelmist aastat (alalise residendi staatusega võrdsustatakse üldhariduse omandamine Eestis).

Professor Marika Mikelsaare üliõpilasteaduse toetamise stipendiumüks 500-eurone stipendium. Kandideerima on oodatud üliõpilased, magistrandid ja doktorandid, kelle teadustöö mikrobioloogia ja infektsioonhaiguste alal on suunatud jooksval aastal teadusajakirja või seal avaldatud või esitatud arstiteaduskonna teaduskonverentsil.

Cleveron AS-i stipendium – kaks 2000-eurost stipendiumi. Kandideerida võivad Tartu Ülikooli arvuti­tehnika bakalaureuseõppekava, robootika ja arvutiteaduse magistriõppekava ning füüsika ja informaatika bakalaureuse- ja magistriõppekavade üliõpilased, kes on valmis tegema oma praktika Cleveron AS-is.

Peeter Põllu stipendium – üks 1920-eurone stipendium. Kandideerida võivad kõigi Eesti avalik-õiguslike kõrg­koolide õpetaja­koolituse eri­alade üliõpilased (integreeritud õppekava korral alates kaheksandast semestrist ning magistri- ja doktoriõppes teisest semestrist), kes on õppe- ja teadustöös edukad ning on tulemuslikult osalenud ka peda­googika­alases arendustegevuses.

Eesti Rehabilitatsiooni­asutuste Liidu stipendium – kaks 500-eurost stipendiumi. Kandideerima on oodatud Tartu Ülikooli eripedagoogika ja logopeedia magistriõppekava üliõpilased, kes tunnevad sügavamat huvi rehabilitatsiooniasutuse töö vastu.

Ants ja Maria Silvere ning Sigfried Panti mälestusstipendium – kaksteist 1500-eurost stipendiumi. Kandideerida võivad kõikide Tartu Ülikooli õppekavade ja -tasemete edukad üliõpilased, kes vajavad majanduslikku tuge.

Taotluste esitamise tähtaeg on 1. oktoober (v.a eestikeelse terminoloogia sihtstipendium – 15. september, ja Eesti Kindlustusseltside Liidu stipendium – 17. september).

Lisateave: www.sihtasutus.ut.ee, tysiht [at] ut.ee (), 737 5852 või 5554 0773 (Triin Vakker).

Jaga artiklit