TÜ teadlased Instagramis 1

Teadus

Tartu Ülikooli teadlased on alates 2016. aasta aprillist jaganud Instagramis pilte enda ja oma tudengite või töörühmade põnevatest tegemistest. UT omakorda tutvustab nende piltide kaudu meie toredaid teadlasi.

Ilu peitub detailides! Bioloog peab elusloodust hästi tundma, nii õpitakse taimeõppe välipraktikumi käigus selgeks ligi 300 Eesti soontaime- ja samblikuliiki. Luubi all on Pärnumaal Puhtu-Laelatu looduskaitsealal kasvanud villtarna Carex tomentosa sametised põisikud. (Pildistas botaanika ja ökoloogia doktorant Tanel Vahter, postitas botaanika vanemteadur Aveliina Helm)

Aveliina Helm töötab Tartu Ülikoolis vanemteadurina ning tegeleb üliõpilaste õpetamise kõrval Eesti ja Euroopa elurikkuse ning seda mõjutavate tegurite uurimisega. Elurikkuse käekäigust sõltub ka inimeste heaolu ja oma teadustöös vaatlebki Helm seda, kuidas maastikel toimetada nii, et inimene ja loodus üheskoos hakkama saaksid.

«Pilt annab rohkem kui sõnadega väljendada suudaks. Teadus- ja õppetöö püüdmine pildile on vajalik nii selleks, et jäädvustada tööga seotud väiksemad ja suuremad detailid, kui ka selleks, et anda edasi emotsioon ja laiem kontekst. Teadus ja kõrgkooli igapäevaelu jõuab pildikeeles esitatuna igaühe ellu palju lihtsamini,» räägib Helm.

Jälgi TÜ teadlaste tegemisi Instagramis: www.instagram.com/unitartuscience/.

Jaga artiklit

Märksõnad

instagram, teadlased