Teated

Teated

OKTOOBRIS TÜ AULAS 6. oktoobril kell 17 algab kontsert romansihelide saatel vene kultuuripäevade raames, kontserdist võtavad osa õhtujuht Jaak Jõekallas, solistid-vokalistid Ljudmilla Kõrts, Vjatšeslav Reznitšenko, kontsertmeister Riina Pikani. Kavas on Mihhail Glinka, Nikolai Rimski-Korsakov, Pjotr Tšaikovski ja Sergei Rahmaninov. 13. oktoobril kell 11 algab avalik loeng teaduskommunikatsioonist, kus esineb The Economisti teadusajakirjanik Jason Palmer, kell 19 toimub XXII rahvusvaheline festival Orient et Occident «Kuldselt pöörlev päike». 14. oktoobril kell 19 toimub kontsert «Sild üle ajaloo», kus ettekandele tuleb Euroopa keskaja muusika, araabia klassikaline ja tänapäevane muusika ning improvisatsioonid. 17. oktoobril kell 9 algab töötuba «Universities in Regional Innovation Ecosystems, Coherent Policies for Europe Beyond 2020». 19. oktoobril kell 18 toimub AOIR konverents; 20. oktoobril kell 16 teeb AOIR konverentsi raames ettekande prof Andrew Chadwick.

PENSIONÄRIDE ÜHINGUS VITAE: 2. oktoobril kell 15 käsitööring, 3. oktoobril kell 13 lauluklubi, 4. oktoobril kell 13 kohtumine linnapea Urmas Klaasiga, 5. oktoobril kell 13 arstide klubi, 10. oktoobril kell 11 elulooring, 12. oktoobril kell 11 spordipäev ülikooli spordihoones, 17. oktoobril kell 13 lauluklubi, 19. oktoobril kell 11 kirjandusklubi, 23. oktoobril kell 15 põltsamaalaste klubi, 26. oktoobril kell 15 keemikute klubi, 1. novembril kell 13 kohtumine ülikooli prorektori Anneli Saroga senati saalis.

ÕPETATUD EESTI SELTSI ETTEKANDEKOOSOLEKUD: 4. oktoobril esineb Maarja Hollo ettekandega «Trauma poeetika Bernard Kangro luules». ÕES-i koosolekud toimuvad kell 16.15 Jakobi 2-224.

Tartu rahvaülikoolis toimub kursus «Loovkirjutamine: kõigile (Hunt-uksel meetodil)1». Kursusele on oodatud kõik, kes loovkirjutamise algust teevad ning ootame ka jätkajaid. Kursusel osalemiseks ei ole nõutav eelnev kogemus ja kirjutada võib endale meelepärases keeles. Läbiviijad annavad põhjalikke suuniseid. Kirjapandut tingimata teistega jagama ei pea. Kursusel keskendutakse ennekõike kujutlusvõime toetamisele ja arendamisele, sest ilma selleta on väga raske elu rohkete väljakutsete ja tagasilöökide keskel eneses loovust toetada. Niisiis otsime neis õpitubades vastust küsimusele: kuidas äratada kujutlusvõimet ning tuua selle energiat ja mõistmist me igapäevaelu keskele. Harjutustes on rõhk ennekõike oma sisemaailma uurimisel, mitte niivõrd valmis ja lõpuni viimistletud tulemuseni jõudmisel. Juhendaja Maarika Mark, kes on lõpetanud Tartu ülikoolis eesti keele ja kirjanduse eriala. Ta juhendab Hunt uksel kirjutamist mitmeaastasest kogemusest lähtuvalt, ta on osalenud ka Wolf at the Door kirjutamislaagrites Inglismaal.

Üliõpilasseltside liit kutsub tudengiteaduse konverentsile, kus parimad noorteadlased tutvustavad oma uurimistöid ja ühtlasi selgitatakse välja «Kaarna» konkursi võitjad. Konverents toimub laupäeval, 7. oktoobril kell 11 Hugo Treffneri gümnaasiumis (Munga 12). Tule kohale ja saa muuhulgas teada, kuidas kujunesid Tartu tänavanimed, milline taktika oli meie luureüksustel Vabadussõjas, kuidas kajastavad Postimees, Õhtuleht ja Delfi meeste tervist. Konverentsi avaettekande teeb Eesti noorte teaduste akadeemia asepresident, keemik Heisi Kurig.

2. oktoobril algas Tartu ettevõtlusnädal, mille eesmärk on tõsta ühiskonna ettevõtlusteadlikkust ning arendada ettevõtjate teadmisi. Koolitusi, töötube, ekskursioone ja teisi harivaid üritusi tulvil ettevõtlusnädal kestab 7. oktoobrini. Ambitsioonikate ärimudelite rakendamise näpunäidete kõrval tutvustatakse ettevõtlusnädalal kavalaid müügivõtteid ja pakutakse rohkelt nupukaid lahendusi nii tootearenduses, ekspordis, müügis kui ka teistes valdkondades. Nädala jooksul toimuvad konkursid, seminarid, koolitused, töötoad, konverentsid ja infopäevad, korraldatakse õppemänge ja külastatakse ettevõtteid. Tänavuse ettevõtlusnädala avakonverentsil, kus esinevad Ville Jehe, Ott Pärna, Joel Ostrat, Peeter Viirsalu ja Aleksander Tõnnisson, räägitakse sellest, kui suur on väikeste ettevõtete mõju. Avakonverents toimub esmaspäeval kell 14-18 Dorpati konverentsikeskuses.Tartu ettevõtlusnädala eesmärk on tutvustada ettevõtlust kui eluviisi, tutvustada ja tunnustada ettevõtja rolli linna arengus, julgustada inimesi tegutsema ettevõtlusega, soodustada linna ja ettevõtete vahelist koostööd ning innustada ettevõtlust noorte seas. Ettevõtlusnädala üritustele on oodatud kõik, kellele pakuvad huvi ettevõtlusega seotud teemad. Kõik ligi 80 Tartu ettevõtlusnädala üritust on osalejatele tasuta. Kuna publikuhuvi on tihti suurem kui kohtade arv, on soovitav eelnevalt registreeruda, et kindlustada endale koht soovitud üritusele. Tartu ettevõtlusnädalat koordineerib Tartu linnavalitsuse ettevõtluse osakond. Ettevõtlusnädal toimus esimest korda 2005. aastal. Eelmisel aastal külastas Tartu ettevõtlusnädalat kokku ligi 4700 inimest ja toimus üle 80 ürituse. 7. oktoobril kell 12 algab koolitus «Telefoniga pildistamine. Lihtne või keeruline» ja kell 13 toimub ettevõttekülastus Tartu ratsakooli.

Kuni 7. oktoobrini saab aadressil Jakobi 2 vaadata Mulgi aabitsa «Mütäs Mati luu» illustratsioonide näitus. Mulgi aabitsa peategelaseks on mutt Mati, kes uurib maad ja ilma ning kohtub erinevate tegelastega. Iga tähe ja numbri juures on üks lugu. Lustakad ja õpetlikud lood räägivad taluelust, loodusest, kodust, perest ja mulgi traditsioonidest. Esimene mulgikeelne aabits ilmus 2016. aasta sügisel. Mulgikeelsed tekstid kirjutasid aabitsasse mulgi keele õpetajad Kristi Ilves ja Alli Laande, tekstid ja illustratsioonid kujundas ühtseks raamatuks Triinu Sarv. Aabitsa tegemist vedas Mulgi kultuuri instituudi juhataja Kaja Allilender. Mulgi aabitsa väljaandmist toetas Mulgimaa kultuuriprogramm.Lastepärased pildid joonistas põline mulk Helme kihelkonnast Ülle Rosenberg. Aabitsa piltide näitus on tänaseks olnud rahvale näha Tarvastu raamatukogus, Karksi valla kultuurikeskuses, Abja kultuurimajas ja Taagepera raamatukogus. Näituse vahendas Tartusse TÜ lõuna-eesti keele- ja kultuuriuuringute keskus.

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub uurima sügisesi värve ja elurikkust Eesti looduses. Huvipäev «Sügise värvid» toimub 7. oktoobril kella 11–15.30 Tartu ülikooli loodusmuuseumis Vanemuise 46. Põnevaid tegevusi jätkub huvipäeval igas vanuses loodusehuvilistele. Kogu päeva vältel toimuvad erinevad arendavad õpitoad. Õpitakse tundma samblaid, samblikke, puulehti, räägitakse lindude rändamisest ja loomade elust. Peale selle uuritakse värvilisi mineraale ja meisterdatakse puulehtedest loomamaske. Loodusmuuseumi huvipäevade kindlaks osaks on lemmikloomade õpituba, kus tehakse tutvust tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni ja teiste eksootiliste lemmikloomadega. Kellel on piisavalt närvi, saab kuningpüütoni endale kasvõi kaela riputada. Osalemine muuseumipiletiga. Korraldamist toetab keskkonnainvesteeringute keskus.

Head väikesed ja suured sõbrad! Hull Teadlane kutsub teid igal laupäeval kell 11 eksperimendihommikule. 7. oktoobril on teemaks söömine. Saame teada, miks inimesed söövad ja mis juhtub toiduga, kui oleme selle alla neelanud. Uurime, miks maitsevad kommid ja maasikad nii hästi ja kas maitsed võivad muutuda. Teeme koos süüa. 14. oktoobril on teemaks lõhnad. Saame teada, miks inimesed lõhnu tunnevad. Uurime, kas kõik, mis lõhnab hästi, on ka ohutu ning söödav. Mängime detektiive püüdes erinevaid lõhnu kindlaks teha. 21. oktoobril on teemaks muusika. Kuulame muusikat seinast seina. Õpime, kuidas on muusika erinevates kultuurides arenenud ja millised on muusika ühised tunnused üle maailma. Vaatame erinevaid pille ja teeme Hullu Teadlase bändi. 28. oktoobril on teemaks mikromaailm. Avastame koos meie ümber olevat väikeste loomade maailma. Kuidas on elada maailmas, kus kukkumine pole ohuks, aga veetilka puutudes võid sinna kinni jääda? Vaatame läbi volditavate mikroskoopide põnevaid pisiloomi. Üksikpilet 2 €, 10 korra pilet 12 €, aastapilet 25 €.

Sel aastal toimuvad arstiteaduskonna aastapäeva üritused 12.–13. oktoobrini. Arstiteaduskonna aastapäeva ürituste esialgne programm: 12. oktoober kell 9–16 toimuvad biomeedikumi auditooriumis 1006 (Ravila 19, Tartu) teaduskonverents, doktorantide sessioon, üliõpilaste sessioon, teadurite, õppejõudude, arst-residentide jt sessioon, stendiettekanded. 13. oktoober toimub biomeedikumi auditooriumis 1006 (Ravila 19, Tartu) Konverents «Patsiendikeskne tervishoid ja kvaliteetne tervishoiuteenus».  Peale selle toimub ka kell 18–22 TÜ muuseumi valges saalis dekaani vastuvõtt, arstiteaduskonna medalite kätteandmine ja teaduskonverentsi parimate autasustamine

Sel sügisel, 12. –15. oktoobril toimub Tartu üliõpilasteatri poolt korraldatud rahvusvaheline A-Festival. Kuuendat korda toimuvale festivalile on kutsutud lavastused Saksamaalt, Venemaalt, Lätist, Belgiast ja Eestist. Tartus toimuval A-Festivalil saab näha nii füüsilist teatrit ( «Põhjamaine paine», Tartu üliõpilasteater ja «Muinasjutt», Peterburi liikumisteater D.O.M), absurdikomöödiat Eugene Ionesco sulest («Kiilaspäine lauljatar», Polygoni Teatrikool), Shakespeare’i tragikoomilist rännakut raevuka tormi ajendil («Torm», Linnutee stuudio-laboratoorium, Orjoli kultuuriinstituut), Jack Londoni kõrtsilugu («Jack», Moskva autoriteater «Eskiisid ruumis») ning apokalüptilist vaatlust kirsiaia hävitamise hetkest (Tšehhovi «Kirsiaia» tõlgendused, Läti Jelgava üliõpilasteater ning Belgia kuningliku ülikooli üliõpilasteater). Festivali avalavastuseks on valitud Berliinist pärit trupi ProtokollB etendus «Mets/masin/tapamaja-palve», kus näitlejad Fabian Neupert ja Richard Gonlag püüavad ellu jääda maailmas, mis on täis armastust ja sõda. Varasemast teisiti on A-Festivalil kaks samast lavastusprotsessist lähtuvat etendust, mis oma nüanssides loovad terviklikkuse, küsides, mis juhtub pärast kirsiaia hävitamist. Tartu üliõpilasteatri kunstiline juht ja lavastaja Kalev Kudu on alustanud protsessi «Kirsiaia» lõpuhetkest, mis toob lavale maailmalõpuhõngu. 2016-2017 aasta jooksul valmis Kudu käe all Anton Tšehhovi «Kirsiaed» nii Gruusias, Belgias kui ka Lätis. Festivalil etenduvad kaks versiooni, mida saab vaadata 13. ja 14. oktoobril. Festivali lõpetab Moskva autoriteater «Eskiisid ruumis» Jack Londoni kirjutiste ainetel interaktiivne etendus «Jack». Selleks etenduseks muutub Tartu kohalik pizzarestoran Ruunipizza kõrtsiks – publik istub laudade taga, baarileti ääres, heinarullidel. Publik pole lihtsalt vaikse pealtvaataja rollis, vaid on selle loo tähtis osa. Nagu igas kõrtsis, saab ka siin tantsida, kakelda ja loomulikult – napsi võtta.  Kõrvalprogrammis toimub enne festivali algust 7. – 11. oktoobril Belgia kuningliku üliõpilasteatri lavastaja Alain Chevalieri meistriklass, mille põhifookus on Heiner Mülleri post-dramaatiline tekst «Herzstück». Koolituse keskel vahetavad grupid omavahel tõlgendusi, analüüsitakse vastastikku erinevaid tekstitõlgendusi ja mängitakse neid tõlgendusi üksteisele ette. Meistriklassi tulemust saab näha A-festivalil laupäeval, 14. oktoobril.

17. oktoobril toimub Tartu ülikoolis Euroopa ülikoolide assotsiatsiooni (European University Association – EUA) nutika spetsialiseerumise regionaalsete teadus- ja innovatsioonistrateegiate töörühma eestvedamisel kõrgetasemeliste esinejatega arutelupäev. Mõtte­talgute eesmärk on arutada ühiselt ülikoolide rolli üle regionaal­poliitika ja piirkondliku innovatsiooni strateegiate kujundamisel ning panna paika prioriteedid Horisont 2020-järgseks ajaks. Mõttetalguid korraldab Tartu ülikool koostöös EUA ning Eesti ja Soome rektorite nõukogudega ja osalema oodatakse ka kõiki teemast huvitatud ülikooli inimesi. Arutelu toimub Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise raames ning on suunatud Euroopa ülikoolijuhtidele ning eri tasandite poliitikakujundajatele.

17.–19. oktoobril 2017 toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents «Teaduse panus Läänemere elusressursside jätkusuutlikusse kasutamisse» Eesti eesistumise ajal, 17.–19. oktoobril 2017 korraldab Tartu ülikooli Eesti mereinstituut Tallinna ülikooli konverentsikeskuses (Narva mnt 29) sümpoosioni «Teaduse panus Läänemere elusressursside jätkusuutlikusse kasutamisse». Sümpoosionil arutatakse muuhulgas milline on meie erinevate kalavarude olukord ja elukeskkond? Kuidas teha nii, et inimesed ja kalad oleksid üheaegselt õnnelikud (ehk kuidas püüda kala, tegemata seejuures kahju teistele mereelukatele, säilitades samal ajal kalade elupaigad, meelitades mereteid kasutades kohale turiste ja hoides inimesi õnnelikena)? Millist mõju avaldavad kliimamuutused ja keskkond mereelukatele? Milline on meie Läänemere olukord ja kuidas see mõjutab inimeste argipäeva, söögilauda ja tulevikku? Kuidas majandada merel nii, et meie kalavarud säiliksid? Üritus koosneb viiest teemasessioonist ja ühest huvirühmade paneeldiskussioonist ning postersessioonist.

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub 6.–12. klassi õpilasi osalema seeneviktoriinil, mis toimub 19. oktoobril 2017 veebikeskkonnas www.loodusheli.ee. Viktoriinil esitatakse küsimusi seente mitmekesisuse, eluviisi, erinevate liikide ning nende tunnuste, samuti söödavuse ja mürgisuse kohta. Osalejad peavad tundma seeni välimuse järgi ning oskama vastata kirjanduse põhjal koostatud küsimustele. Viktoriinil saavad osaleda 6.–12. klassi õpilased kahe- kuni kolmeliikmelistes võistkondades. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine veebikeskkonnas www.loodusheli.ee/ET/viktoriinid/. Registreerumine lõpeb 18. oktoobril 2017 kell 23.59. Seeneviktoriin toimub 19. oktoobril kell 10–14 veebikeskkonnas www.loodusheli.ee. Tulemusi hinnatakse kahes vanuserühmas: 6.–9. klassi ja 10.–12. klassi õpilased. Parimate seenetundjate vahel loositakse välja auhinnad. Seeneviktoriini korraldab Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Tartu ülikooli hispaania filoloogia eriala tähistab 20. oktoobril oma 25. aastapäeva, millest on osa võtma palutud kõik üliõpilased, vilistlased ja teised huvilised. Aastapäeva üritused algavad kl 10.00 konverentsiga (Lossi 38-234), kus saab kuulda ettekandeid nii hispanistika eriala vilistlastelt kui endistelt ja praegustelt õppejõududelt. Pärastlõunal kl 16 avatakse Lossi 3 õppehoone trepigaleriis posternäitus «Hispanistika eesti tõlkeloos». Päeva lõpetab peoõhtu Illegaardis. Lisainfo Facebookis: 25 aastat hispanistikat Tartu Ülikoolis. 

Keelehooldekeskuse asutamise 10. aastapäeva konverents toimub reedel, 20. oktoobril 2017 algusega kell 11 Tartus haridus- ja teadusministeeriumi saalis (videosillaga HTMi esindusse Tallinnas). Kell 11.15 esineb KHK koordineerija Jüri Valge ettekandega «Keelehooldekeskuse kümme aastat». Kell 11.35 võrdõigusvolinik Liisa Pakosta ettekandega «Kui Eesti inimene riigiametnikust enam aru ei saa». Kell 12 räägib keelelisest viisakusest Tartu ülikooli professor Renate Pajusalu. Kell 13 toimub kokkuvõttevõistluse «Tuum» tulemuste teatamine. Kell 13.15 räägib Arteri keeletoimetaja Egle Heinsar seitseteistkümnest keelehoolderaamatust. Kell 13.40 esineb eesti keele instituudi vanemkeelekorraldaja Maire Raadik ettekandega «Keelehooldeproblemaatika eesliinil». Kell 14.05 saab sõna majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi personalikonsulatant Merilin Metsma teemal keelekoolitus riigiasutuses.

20.–22. oktoobril 2017 korraldab Tartus oma aastakonverentsi Euroopa kultuuriväljaannete võrgustik Eurozine. Tänavuse kokkusaamise teema on «Kas demokraatia on kohal? Euroopa digitaalse pääsemise ja tõejärgse resignatsiooni vahel». Kolmel konverentsipäeval arutatakse digiühiskonnas toimuvate protsesside ning nende tähenduse üle kultuuriajakirjandusele ja demokraatiale. Eurozine’i võrgustik koondab rohkem kui 80 väljaannet erinevatest Euroopa riikidest, võrgustiku peakorter asub Viinis. Tänavuse konverentsi korraldavad Eurozine’i partneritena  TÜ ühiskonnateaduste instituut, ajakiri Vikerkaar ja SA Kultuurileht. Konverents on eelregistreerimisel avatud ka teistele huvilistele.

Esimene konverents «Vabaduse kontsept Ida-Euroopa kirjandustes» toimus Narva kolledžis 2013. aastal. Käesoleva aasta konverentsi pühendame ungari luuletaja ja kirjandusteadlase János Aranyi (1817–1882) mälestusele, Soome Vabariigi ning reformatsiooni juubeliaastale.Palume 1) esitada ettekande kokkuvõtte (1500-2500 tähemärki) 5. septembriks 2017 registreerimisankeedil; 2) valmistada ette suulise ettekande illustreerimiseks slaidiprogrammi või näit-/ jaotusmaterjalid (võimaluse korral mitte esinemise keeles). Osalemine on tasuta. Registreerumine on avatud alates 1. maist. Konverentsi töökeelteks on eesti, vene, inglise ja saksa keel. Konverentsi ajaks ilmub teesikogumik. Ettekanded ilmuvad Udmurdi riikliku ülikooli eelretsenseeritavas ajakirjas Yearbook of Finno-Ugric Studies ning TÜ sarjas «Studia humaniora et paedagogica collegii Narovensis».Konverents algab 20. oktoobril kl 12 (Tallinnast ja Tartust pääseb hommikuse rongiga), lõppeb 21. oktoobril orienteeruvalt kell 16. Konverentsi eelõhtul 1. oktoobril ja 20. oktoobril kl 18 saab kultuuriprogrammi nautida. Kultuuriprogramm: Ungari tarbekunstinäitus, Narva ingerisoome koori «Iloiset ystävät» kontsert.Korraldustoimkonna liikmed: Elena Deryabina (Narva), Jelena Nõmm (Narva), Tünde Tiborcz-Tóth (Budapest-Tallinn), Enda Trubok (Narva), Szilárd Tóth (korraldustoimkonna esimees, Narva). Üritust toetab Eesti Kultuurkapital.

23.–24. oktoober toimub Tartu tähetornis tasuta koolitus astronoomia- ja kosmoseteemalise huviringi juhendajale. Koolitus on mõeldud uue kosmoseteemalise huviringi algatajale kui ka oma teadushuviringis astonoomia ja kosmosega seotud teemade tutvustajale. Koolitusel jagatakse näpunäiteid, ideid ja viiteid edasisele materjalile ning proovitakse ka ise mitmeid tegevusi läbi. Koolitus koosneb kahest päevast, millest esimesel keskendutakse kitsamalt täheteadusele ja teisel näidatakse, kuidas kosmose teemat laiemalt sisse tuua. Mõlemad päevad moodustavad terviku, seega võib osa võtta kas ühest või mõlemast päevast. Koolitus toimub teeme+ projekti astronoomia- ja kosmoseteemalise huvihariduse tugikeskuse käivitamine raames ja seda rahastab Euroopa regionaalarengu fond. NB! Kohtade arv koolitusel on piiratud. Registreerimine: Saale Tartes, saale.tartes [at] ut.ee

Kuni 22. oktoobrini kutsuvad HITSA ja Tartu ülikool teid osalema tasuta veebikursusel «MOOC – miks, kellele ja kuidas?», mis annab ülevaate MOOC-ide loomise ja läbiviimise põhimõtetest, MOOC-i õppematerjalide loomisest ning tagasisidestamisest. MOOC ehk Massive Open Online Course on piiramatule arvule osavõtjatele kättesaadav tasuta e-kursus, mis võimaldab paindlikku õppimist ja osalejate omavahelist koostööd. MOOC-e tutvustaval kursusel osalemine on tasuta kõrgkoolis töötavale õppejõule, haridustehnoloogile, õppejuhile ja õppeasutuse juhile tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.Alustamise tingimuseks on varem loodud e-toega kursus ja selle kasutamine õppetöö läbiviimiseks.

Eesti sotsiaaltöö üliõpilaste selts on ellu kutsunud oma raadiosaate «Märkame ja räägime», mida salvestatakse kord kuus Generaadio stuudios. Saatesari on kõigile, keda huvitab, mis meie ümber toimub. Selles kajastatakse sotsiaalvaldkonna teemasid, mida seltsi liikmed ise oluliseks peavad. Räägitakse, mida ette võtta, et olukorda paremaks muuta; küsitakse nõu eksperdilt ja käiakse linnatänavail, et rahva arvamust teada saada. Praeguseks hetkeks on valmis saanud kaks raadiosaadet. Sissejuhatava saate aruteluteema oli märkamine üldisemalt ja sotsiaalprobleemidest rääkimine ühiskonnas. Teises saates räägivad Eesti Sotsiaaltöö Üliõpilaste Seltsi liikmed Keit, Jakob, Kelli ja Laura narkomaaniast. Arutletakse, kas narkomaania on haigus ja kuidas aidata neid, kes on selle küüsi langenud. Kuulatakse, mida arvab tavaline tartlane narkosõltuvusest. Samuti räägitakse endise sõltlasega, kes paneb kõigile südamele, et me ei annaks alla ega kannaks maha neid, kes on narkootikumidest sõltuvusse jäänud. Raadiosaateid saab kuulata Generaadio koduleheküljel.

Jaga artiklit