Teated

Teated

Juunis TÜ aulas: 13. juunil kell 19 toimub T. Joametsa klaveriõhtu. Kavas Debussy «Väga aeglane valss» ja «Rõõmu saar», Mozarti sonaat F-duur, Schuberti sonaat A-duur D959. Piletid 10/5 eurot on müügil kohapeal. 14. juunil kell 15 algab TÜ Eesti geenivaramu avalik teabepäev geenidoonoritele.  29. juunil kell 20 toimub ooperisümbioos 2. Tartu linna päeva tähistamiseks.

4. juunil algab Tartu ülikooli Euroopa Liidu – Venemaa uuringute keskuse (CEURUS) eestvedamisel teine Venemaa ja Ida-Euroopa uuringute teemaline akadeemiline konverents. Konverentsi selleaastane juhtteema on «The Russian Revolution and Its Legacies: Taking Stock a Century Later» 1917. aasta revolutsioon Venemaal ja selle pärand 100 aastat hiljem. Arutlusele tulevate teemade ring on lai, ulatudes rahvusvahelistest suhetest ja majandusest inimgeograafia, lingvistika ja kultuuriteooriani. Konverentsi avapäeval räägib Chicago ülikooli professor, tuntud ajaloolane Ronald Grigor Suny 100 aasta taguste revolutsioonide õppetundidest ning arutleb selle üle, mida ja kuidas võiksime ka tänapäeval veel sellest õppida. Loeng toimub inglise keeles ilma tõlketa. 5. juunil toimub ümarlaud, kus arutletakse nõukogude aja pärandi ning sellest vabanemise üle Venemaal ja Ida-Euroopas.

8. juunil toimub õpituba «Kuidas aed kimalastele meeldivaks teha?». Kuidas saaks linnaaeda kimalastele meeldivaks muuta? Mida selleks teha tuleb? Helen Hiiemaa tutvustab oma aia elurikkust ning permakultuuripeenart. Oma soovitusi jagavad entomoloog Villu Soon ja ökoloog Virve Sõber. Üritus on tasuta ja toimub Herne 16 hoovis.

9. juunil toimub ekskursioon «Ajalugu botaanikaaias ja botaanikaaed ajaloos». Tartu ülikooli botaanikaaed on linna keskel asuv roheala, mis on asutatud juba 1803. aastal. Botaanikaaia ajalugu ja kogusid tutvustab botaanikaaia juhataja Jüri Sild. Üritus on tasuta.

9. juunil kell 16 saavad dirigent Triin Kochi koorid TÜ akadeemiline naiskoor, TÜ kammerkoor ja TÜ naiskoori Tallinna vilistlaskoor juba kümnendat korda kokku ühisel laulupäeval. 9. juunil kell 19 toimub avakontsert Võru kultuurimajas Kannel ja 10. juunil kell 16 traditsiooniline laulupäev Sulbi laululaval. Laulupäev kannab pealkirja «Laulu algus. Laulu vägi» ning on pühendatud Veljo Tormise loomingule. Rohkem teavet: tykk.ee.

10. juunil toimub loodusõhtute sarja hooaja lõpetamine Veljo Runneli loodushelide salvestuste kuulamise ja viktoriiniga. Pilet 3 eurot. Üritus kuulub Tartu loodusfestival 2017 programmi. Tartu loodusfestival toimub 7.–10. juunil. Vaata festivali kava: www.loodusfestival.ee.

10. juunil toimub geoloog Tõnu Pani juhendamisel jalgsiretk Tartu geoloogilisse minevikku. Vaadatakse Toomemäge, jõekallast ja teisi pinnavorme. Üritus on tasuta.

10. juunil toimub BioBlitz, mis on üritus, kus ühes kindlas kohas tutvustatakse kindla ajavahemiku jooksul nii palju looma-, taime- ja seeneliike kui võimalik. Kutsume kõiki loodushuvilisi uurima Tartu kesklinna elurikkust. Piirkond, kus eluslooduse liike otsime, asub Emajõe-äärsetel rohealadel Võidu silla ja Lodjakoja vahelisel alal ning Toomemäel. Tartu BioBlitzil ei võeta ühtegi taime ega looma kaasa ega surmata neid: kõik tõendid kogutakse fotode ja helisalvestustena. Paljudel on olemas selleks vajalik vahend – kaameraga mobiiltelefon või nutiseade. Nähtud taimedest ja seentest saab teha pilti. Linde, rohutirtse, ritsikaid ja konnasid saab jäädvustada video- või heliklipiga. Vaatluste tegemiseks saab kasutada ka mitmesuguseid vaatlusrakendusi. Täpsem teave: loodusfestival.ee/mini-bioblitz. 

Jaga artiklit