Uus õppehoone saab nimeks Delta

Uudis

2019. aasta sügisel valmivale majandusteaduskonna, arvutiteaduste instituudi ning matemaatika ja statistika instituudi uuele ühisele õppe- ja teadushoonele valiti konkursil nimeks Delta.

Oktoobris toimunud nimekonkursile laekus rekordiliselt 174 nimekavandit 125 erinevalt autorilt. Ettepanekute seast tegi valiku selleks kokku kutsutud žürii, kuhu kuulusid TÜ kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel, arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo, majandusteaduskonna juhataja professor Maaja Vadi ja TÜ kommunikatsioonitalituse juhataja Illari Lään. Ülikooli rektoraat kinnitas nimekomisjoni üksmeelse ettepaneku.

Nime autor on kinnisvaraosakonna arendustalituse peaspetsialist Erki Tamm. Nimevalikut põhjendasid nii autor kui ka komisjoniliikmed järgmiste argumentidega: Delta on kolmnurga kujundina hästi seotud uue õppehoone arhitektuurse lahendiga – viitab maja kujule ja väljanägemisele. Samuti viitab Delta muutusele ja energiale, mis iseloomustab nii õppehoone valdkonnaülest sisu kui ka ülikooli tervikuna.

Põhjendusena toodi välja veel, et Delta tähendus viitab kolmikule või kolmepoolsele koostööle ehk info- ja kommunikatsioonitehnoloogiale, majandusele ning matemaatikale-statistikale või ka kolmikule teadus-majandus-riik.

Teiste variantidena pakuti 174 idee seast nimeks ka näiteks Iconicum, Innovaatikum, Logicum ja Sigma.

Delta ehitatakse kesklinna senise majandusteaduskonna hoone asemele ning seda ümbritsevatele kruntidele aadressidel Narva mnt 4, Narva mnt 10 ning Narva mnt 2b ja 2d. Hoone kavandatav maht on 10 966 ruutmeetrit pinda, mis vastab ca 16 000 ruutmeetrile pinnale ning mahutaks hinnanguliselt rohkem kui 1500 tudengit.

Hoone eeldatava maksumus on 27,9 miljonit eurot. Arhitektuurne lahendus «ICONICUM» valiti välja selle aasta aprillikuus kuue võistlustöö seast ning selle autorite kollektiivi juht on Illimar Truverk.

Jaga artiklit