Teated

Teated

Märtsis TÜ aulas: 4. märtsil kell 19 algab Tartu ülikooli kammerkoori kevadootuse kontsert «Semper sint in flore! / Õitsegu igavesti!»; 13. märtsil kell 16 algab kontsert «Taevas kõlab tähti», esinevad C-Jam, E-stuudio noortekoor ja pianist Johan Randvere; 27. märtsil kell 12 algab vabadusvõitlejate päeva tähistamine; 29. märtsil kell 19 algab Eesti kontsert, klaveril Mihkel Poll; 30. märtsil kell 16.15 toimub isiksuse- ja sotsiaalpsühholoogia prof Anu Realo inauguratsiooniloeng.

TÜ pensionäride ühingus Vitae: 7. märtsil kell 15 käsitööring; 15. märtsil kell 11 elulooring ja kell 13 lauluring; 17. märtsil kell 11 kirjandusklubi; 24. märtsil kell 15 keemikute klubi; 28. märtsil kell 15 põltsamaalaste klubi.

Õpetatud Eesti seltsi ettekandekoosolek: 16. märtsil esineb Tõnu Viik ettekandega «Friedrich Georg Wilhelm Struve elu Tartus». ÕES-i koosolek toimub Lossi 3-406 algusega kell 16.15. Täpsem teave: www.ut.ee/OES.

3. märtsil kell 14.15 toimub Emakeele seltsi «Nimeteemaline koosolek». Esinevad Marja Kallasmaa ettekandega «Teke, lähtekoht, põlvnemine ja Eesti külanimed», Peeter Päll ettekandega «Kohanimeraamatust perekonnanimeraamatuni» ja Annika Hussar ettekandega «Meie aia eesnimed». Koosolek toimub Ülikooli 18-139.

9. märtsil kell 8–20 toimub veebikeskkonnas astronoomiaviktoriin «Pulsar». Viktoriinist oodatakse osa võtma 8.–12. klasside õpilasi ja ka kõiki teisi, kes soovivad oma astro­noomia ja loodusteaduste võimekust proovile panna. Viktoriinist osavõtt on tasuta. Täpsem teave: www.teaduskool.ut.ee/pulsar.

9. märtsil kell 18.15 algab Kalle Kasemaa ettekanne «Kui religioosne on Iraani islamivabariik?». Loeng toimub Ülikooli 16-109.

15. märtsil kell 16.30 toimub Eesti akadeemilise õigusteaduse seltsi ettekandekoosolek, kus esineb TÜ etnoloogia professor Art Leete teemaga «Põhjarahvaste tavaõiguse eripärad». Koosolek toimub riigikohtu konverentsisaalis, aadressil Lossi 19.

18. märtsil oodatakse kõiki huvilisi Magistrimessile, kus on võimalik lähemalt tutvuda humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna magistriõppekavadega. Päeva jooksul on võimalik kuulata inspireerivat akadeemilist avaloengut ja võtta osa õppekavasid tutvustavatest infotundidest. Küsimustele vastavad erialade programmijuhid ja nõu annavad koordinaatorid. Lähemalt kuuleb ka, millised on vastuvõtu eeldused ning milliseid kõrvalerialasid ja eeldusaineid selleks läbima peaks. Täpsem teave ja registreerumine: https://sisu.ut.ee/magistrimess. 

27. märtsil kell 12 algab TÜ aulas «Langenud vabadus-võitleja päeva XX aulakonverents». Konverents keskendub vabadusvõitleja Jüri Kukele, kes õppis ja töötas keemikuna TÜ-s 1958–1979. aastal ning kes hukkus Vologda tapivanglas 27. märtsil 1981. aastal. Kõik, kes on huvitatud Eesti lähimineviku seni avalikustamata lehekülgedest ja põletavatest probleemidest tänapäeval, on oodatud konverentsile! Lisateave: Rein Vanja (rein.vanja [at] ut.ee või 583 39 401).

29. märtsini on võimalik Physicumi galeriis vaadata Meiu Mündi maale. Meiu Münt on lõpetanud Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna maalikunsti eriala, ta on olnud maalimise õppejõud Tartu kõrgemas kunstikoolis ja juhendanud ka kunstikursuseid. 2004. aastal sai Meiu Münt Ado Vabbe nimelise kunstipreemia. Meiu Mündi looming on tundlik, mõistu kõnelev, isiklik ja samas üldinimlik. Loomingus seguneb traagiline ja koomiline, ängistus ja õnnetunne, leppimine ja vastuhakk, lootusetus ja usk paremasse homsesse. Physicumi galeriis on valik maale aastast 2014 – 2016, kus kesksel kohal on inimene kogu oma ilus.

Jaga artiklit

Märksõnad

teated