Helle Hein – 65

Juubel

Helle Hein on arvutiteaduse instituudis tarkvarasüsteemide dotsent ning informaatika bakalaureuseõppekava programmijuht. Lisaks sellele on ta olnud varasemalt erinevate bakalaureuse õppekavade programmijuht ning magistri- ja doktoriõppekavade programmijuht. Hiljuti valiti ta ka 2015. aasta õppejõuks arvutiteaduse instituudis.

Helle on väga töökas ning kohusetundlik. Ta on varem töötanud teoreetilise mehaanika õppetoolis ning teeb sel alal endiselt ka teadustööd. Arvutiteaduse instituuti tööle asudes hakkas Helle õpetama tema jaoks täiesti uusi aineid, kuid tegi seda äärmiselt edukalt.

Programmijuhina on Helle läbi aegade puutunud kokku väga paljude tudengitega ning on nende seas kõrgelt hinnatud õppejõud. Lisaks on ta juhendanud ka kümneid lõputöid. Tema juhendamisel on seni kaitstud üks doktoritöö, peatselt valmib ka teine.

Teadus- ja õppetöö kõrvalt mängib Helle tennist ning on tihti ka võistlustelt auhinnalisi kohti võitnud. Kuid lisaks tennisele on ta ka ühe väga huvitava spordiala levitaja Eestis: nimelt mängib Helle puupalli ning on tulnud sel alal lausa Euroopa meistriks.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et suurepärane kõrgkooli õppejõud on võrdselt hea kolmel alal: õpetamises, teaduses ja korraldamises. Täiuslikke inimesi pole kahjuks olemas, aga arvutiteaduse instituudis on Helle Hein sellele ideaalile väga lähedal.

Kolleegid arvutiteaduse instituudist soovivad Hellele õnne sünnipäeva puhul!

Jaga artiklit