Eetikakeskuse väärtuskasvatuse konverents keskendub ettevõtlikkusele

Uudis

10. ja 11. detsembril kogunevad Tartusse koolijuhid, õpetajad, hariduseksperdid, lapsevanemad ja õpilased, et arutada, kuidas kaasa aidata noorte ettevõtliku eluhoiaku kujundamisele.

TÜ eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutropi sõnul seostatakse ettevõtlikkust tihti kitsalt ettevõtlusega.

«Mõistame seda pigem kui väärtushoiakut: valmisolekut mõelda uuenduslikult, unistada suurelt ja teha teoks võetud eesmärke. Konverentsil arutleme ühiselt selle üle, kas Eesti ühiskond ka tegelikult väärtustab ettevõtlikkust. Kas lasteaed, kool ja ülikool kasvatavad ettevõtlikke noori?» rääkis Sutrop.

Peale selle uuritakse, mida arvavad tööandjad ja kuidas paistab see neile, kes aitavad viia kokku tööotsijad ja tööpakkujad. Vahetatakse ka kogemusi, milliste praktiliste meetodite abil on võimalik ettevõtliku hoiaku kujunemist õppeprotsessis toetada.

Eetikakeskuse projektijuht Mari-Liis Nummert ütles, et iga õpilase haridustee võiks olla nagu rätsepa õmmeldud ülikond.

«Ettevõtliku eluhoiaku kujundamine on oluline, sest see toetab õpilase iseseisvust isiklikus ja ühiskondlikus elus. Selle hoiakuga seotud omadused on näiteks algatusvõime, loovus, julgus proovida, eksida ning oma kogemusi analüüsida,» tõi Nummert välja.

 Kaheksas väärtuskasvatuse konverents toob üle Eesti Tartusse kokku ligi 300 inimest. Konverentsil esinevad väliseksperdid Soomest ja Suurbritanniast. Näiteks keskendub Aalto ülikooli emeriitprofessori Paula Kyrö ettekanne küsimusele, kuidas arendada ettevõtliku hoiakuga seotud oskusi koolis.

Suurbritannias tegutseva liikumise «Enabling Enterprise» eestvedaja Tom Ravenscroft räägib aga, millised on ettevõtliku hoiakuga seotud oskused ning kuidas neid kasutada koolis ja tööturul.

Konverentsi toetava väärtusprogrammi kaudu on seni välja antud 15 raamatut ja koostatud erinevaid metoodilisi vahendeid, millest kõige tuntumaks on kujunenud väärtuste mäng. Seda saab mängida ka konverentsi töötoas.

TÜ eetikakeskus annab konverentsil üle ka tiitlid «Väärtuskasvatuse kool 2015» ja «Väärtuskasvatuse lasteaed 2015». Konverentsi kaaskorraldaja haridusprogramm «Ettevõtlik kool» tunnustab süsteemselt ettevõtliku hoiaku arendamisega tegelevaid koole ja lasteaedasid kvaliteedimärgiga.

Konverentsist teeb otseülekande UTTV.

Jaga artiklit