Kevadpäevad ärgitavad tudengeid adrenaliini otsima

Uudis

Tudengite keha ja vaimu ergutavad kevadpäevad tulevad taas, sel korral on erinevatest üritustest võimalik osa võtta 27. aprillist 3. maini.

Festival algab nagu ikka – 27. aprilli varahommikul avatuudu ja hommikuvõimlemisega, mis ärgitab kõiki tudengeid kevadisel varahommikul õue võimlema minema. Sel korral ootavad osalejaid ka suuremad ja väiksemad üllatused ning lubatakse tavapärasest rohkem muusikat.

Kevadpäevade ametlik avasündmus on traditsiooniline Öölaulupidu. Kõikidel huvilistel on võimalik seada sammud sel õhtul Tartu laululava poole, et üheskoos laulda tuntuid eestikeelsed, erinevast žanrist pärit vanemaid ja uuemaid laule. Sündmus toob kokku umbes 15 000 erinevast vanusegrupist osalejat.

Festivali teisel päeval on võimalus kõigil, kes on seni sahtlisse kirjutanud ja oma tähetundi oodanud, võimalus osaleda üritusel Luulevabadus. Laulupeomuuseumi parki oodatakse kõiki talveunest ärganud loomehingi, et oma värske loominguga helisema panna kõik hingekeeled. Tegemist ei ole võistlusega vaid Luulevabadusega antakse kõigile soovijatele võimalus oma mõtteid, ideid ja tundeid teistega jagada.

Peale vaimu «liigutamise» on võimalus liigutada ka oma keha. 30. aprillil toimub TÜ spordihoone parklas Kevadaeroobika, kus sel aastal raputatakse kevadväsimus kehast välja nelja eripalgelise ja tantsulise treeninguga. Treeningud toimuvad professionaalsete treenerite juhendamisel värskes õhus. Halvema ilma korral toimub aeroobika spordihoone kergejõustikusaalis.

Laupäeval, 2. mail korraldatakse sportlikku üritust Laste rattatuur, kus kõik eelkooliealised lapsed saavad ratastel võidu sõita. Samal päeval on võimalus kõigil naistel oma jõud ja tugevus järgi proovida, sest korraldatakse Meestekandmise võistlust. Õhtul saab kuulata Tudengilaulu ning pärast seda on võimalus osaleda Öötantsupeol, kus tantsusammud õpetatakse rahvakunstiseltsi Leigarid tantsijate poolt kiiresti selgeks.

Festivali viimasel päeval saavad kõik adrenaliiniotsijad end proovile panna traditsioonilistel Karsummil ja Paadirallil.


Kevadpäevade magusamad palad 2015. aastal

Esmaspäev, 27. aprill

kell 6.15 Avatuut (Tartu ühiselamutes) – traditsioonilisel hommikuvõimlemisel ootavad osalejaid suuremad ja väiksemad üllatused.

kell 8 Pannkoogihommik – ühel hommikul on kogu linnarahval võimalus tulla õue kultuuriklubikate küpsetatud maitsvaid pannkooke sööma.

kell 21 Öölaulupidu – festivali ametlik avasündmus, mille eesmärgiks on hubases meeleolus ja live-muusika saatel laulda tuntuid eestikeelseid laule.

Teisipäev, 28. aprill

kell 16 Tudengiekstreem – põnev ja südant põksuma panev rada nii vees kui maismaal, mis paneb proovile tiimitöö võimekuse ja julguse.

kell 20 Luulevabadus – kõik talveunest ärganud loomehinged tulevad kokku ning panevad sahtlisügavustest pääsenud loomingu helisema.

Kolmapäev, 29. aprill

kell 15 Pubiralli – testitakse kõiki neid omadusi, mis on ühe Tartu tudengi jaoks olulised: kiirust, nutikust ja võimet nautida head eestimaist õlut.

kell 19 Võluaed – Võluaia heategevuskontsert ühendab endas mõnusat muusikaelamust ja võimalust ulatada abikäsi vajajatele.

kell 21 Tantsumaraton – seekord pannakse kõlarid püsti Sõpruse silla all ning võitjaks saab see, kes peab kõige kauem ja energilisemalt vastu.

Neljapäev, 30. aprill

kell 18 Kevadaeroobika – kavas on neli eripalgelist, lõbusat ning tantsulist treeningut, mis raputavad kevadväsimuse kehast välja.

kell 23.30 Volbriöö – Kaarsillal toimub pürotehniline show, mida saadab ansambel X-Panda.

Reede, 1. mai

kell 18 Sildade jooks – joostakse ümber Emajõe ja seda ületavate sildade, seekord on tegemist teatevõistlusega neljaliikmelistes meeskondades.

Laupäev, 2. mai

kell 15 Kastironimise finaal – pika traditsiooniga individuaalne võistlus, mis nõuab väga head tasakaalu.

kell 18 Tudengilaul – selgitatakse välja parim tudengliku muusikute kollektiiv ning sel aastal puudub piirang elektrilistele instrumentidele.

kell 23 Öötantsupidu – sel aastal seavad ja õpetavad tantsusamme rahvakunstiseltsi Leigarid tantsijad, kelle juhendamisel saavad selgeks eesti algupärased tantsud.

Pühapäev, 3. mai

kell 13 Karsumm – osalejad saavad mõnusa adrenaliinisüsti, kui neil tuleb oma masina lennuvõime katsetamiseks hüpata Emajõe kohale.

kell 16 Paadiralli – proovile pannakse osalejate vastupidavus ning fantaasia, osaleda võivad kõik.

Kevadpäevade täieliku kavaga on võimalik lähemalt tutvuda aadressil www.studentdays.ee

Jaga artiklit

Märksõnad

kevadpäevad