«Kaleidoskoobil» võidutsesid nutikad rakendused

Uudis

Detsembri teisel nädalal toimunud konkursil «Kaleidoskoop» napsasid peaauhinnad TÜ Pärnu kolledži meeskond veebirakendusega «Furnishton» ja TÜ meeskond rakendusega «Student Response System».

Konkursil osalesid Tartu ülikooli, lennuakadeemia, maaülikooli ja ideelabori «Tramm11» programmis osalevad tudengid, kes esitlesid uusi ja innovaatilisi ettevõtlusideid. Seekord võttis Kaleidoskoobist osa 12 võistkonda, kellest neli pärjati auhindadega.

TÜ peapreemia sai TÜ Pärnu kolledži meeskond projektiga «Furnishton». See on mobiilne rakendus, mis võimaldab nutiseadet kasutades oma kodu kujundada, eri tootjate mööbliesemete sobivust hinnata ning kodust lahkumata tellimus esitada.

Rakendus kasutab nutiseadme kaamerat, et visualiseerida sisustatav ruum reaalajas ja luua virtuaalne ruum eri toodete testimiseks. Rakendus sisaldab koostööpartnerite tootekataloogi, millest saab sõrmega liigutades kuvada mööbliesemed reaalajas pildile ning need sinna salvestada. Idee töötasid välja Madis Sitik, Rait Murumets, Tauri Vetemäe, Silva Koemets ja Keito Kööp.

«Furnishtoni äppi loomine on üliambitsioonikas ettevõtmine. See on tiim, kes mõtleb suurelt ning on kombanud turgu ja partnereid. Žürii usub sügavalt, et valdkond, kuhu Furnishton trügib, on väärt proovimist. Suurkontserni IKEA sarnane lahendus on näidanud, et vajadus sellise lahenduse järele on olemas. Loodame, et neil õnnestub see ühel või teisel moel lõpuks ära teha,» soovis meeskonnale edu žürii esimees Kalev Kaarna.

Parima tiimi auhinna ja 500 eurot võitnud «Student Response System» rakendus võimaldab tudengitel anda õppejõududele loengu ja kursuse kohta tagasisidet lihtsalt ja kohe. Süsteemi töötasid välja TÜ välistudengid Girinath G. Pillai ja Umesh A. Bhat, kes nüüd arendavad programmi edasi koos kolme tiimikaaslasega.

Umesh A. Bhat rõõmustas auhinna üle väga. «Oleme teinud nii palju tööd ja hea on saada kinnitust, et see tasub ennast ära. Praegu on kogu meie süsteem üleval pilves, aga uuest semestrist tahame selle juba tööle panna. Nüüd peamegi jaanuaris süsteemi korralikult ära lihvima, et ta ilma probleemideta jooksma hakkaks.»

Tartu maavalitsuse eripreemia koos 400 euro stardirahaga sai «Mööblikratt», mis valmistab mööblitööstuse jääkidest lastepäraseid rõõmsavärvilisi ja ruumisäästlikke sisustustooteid. Ettevõtte loojad on Helin Liiv Tartu kutsehariduskeskusest ja Maria Jürisson Tartu ülikoolist. Idee autorid plaanivad kaasata tootmisesse käsitöölisi väljastpoolt Tartu linna.

Tartu linnavalitsuse eripreemia ja 400 eurot stardiraha pälvis mobiilirakendus «Spordisemu», mille autoriteks on Rain Hein Eesti lennuakadeemiast ja Sandra Vahimets Tartu ülikoolist.

Uus «Kaleidoskoop» ootab võistlevaid tiime ja huvilisi maikuus.

Jaga artiklit

Märksõnad

kaleidoskoop