«sTARTUp» kiirendab ettevõtlust

Uudis

15.–17. maini korraldab Tartu ülikooli tudengite ettevõtlusklubi ECUT tarkvara ja kõrgtehnoloogiaga tegelevatele idufirmadele inkubatsioonikiirenduspäevad «sTARTUp 2014».

Ajujahi-laadne üritus toob kokku neli IT-valdkonna start-up-firmat, rahvusvahelised juhendajad, investorid ning teised ettevõtlusest huvitatud või sellega juba tegelevad inimesed. Kolme päeva jooksul tutvustavad selle valdkonna asjatundjad ettevõtluse ja idufirmade olemust ning annavad nõu, kuidas oma tooteid või teenuseid arendada ja nendega turule minna.

ECUT-i turundusjuht Els Bobkov tõi välja, et korraldajate eesmärk on aidata idufirmadel oma kitsaskohtadest üle saada ja viia nad kokku investoritega, et aidata neil jõuda rahvusvahelisele tasemele.

«Firmade esindajad on ise meile öelnud oma valupunktid, millega tegelemisel oleks neil abi vaja. Iga päev on neil aega koos samas valdkonnas tegelevate rahvusvaheliste mentoritega – näiteks Alexander Fefegha ja Sergei Gribov – neid probleeme arutada. Hoiame publiku toimuvaga kursis, loodetavasti tekib laiem arutelu, kuna kohal on IT-valdkonna ja ettevõtlusega tuttavad ning motiveeritud inimesed,» rääkis Bobkov.

Samal ajal, kui idufirmade Backive, Heelosophy, reWILD ja Get! esindajad töötubades juhendajatega lahendusi otsivad, toimuvad publikule ettevõtlusalased töötoad ja arutelud. Bobkov täpsustas, et ettevõtlusklubi soovib selle abil innustada ka teisi ettevõtlusega tegelema või sellega jätkama.

«Start-up-firmad jäävad tihti oma toote või teenuse loomise faasi paigale, kuna puudub motivatsioon ja turule aitajad. Meie pakume võimalust see motivatsioon leida, saada uusi ideid ja koostööpartnereid, aga ka rahastajaid.»

Kuna ettevõtlusklubis on paljud liikmed kogemustega just info- ja kõrgtehnoloogia vallas, on neil ka palju rahvusvahelisi kontakte, kellega alustavaid ettevõtjaid kokku viia. Tulevikus on plaan kutsuda  sarnastele üritustele ka teiste valdkondade ettevõtteid.

«sTARTUp 2014» toimub projekti «Tallinna tehnikaülikooli ja Tartu ülikooli innovatsiooni valdkonna õppekavade arendus innovatsioonivõimekuse ja –teadlikkuse tõstmiseks koostöö avaliku sektori ning ettevõtlusorganisatsioonidega» raames ja on seotud TÜ start-up ettevõtluse õppeainega. Projekti toetab Euroopa sotsiaalfond.

Jaga artiklit

Märksõnad

start-up