Rõõm ülikoolis ja ajakirjas

Juhtkiri

Möödunud numbris andis särtsakas vilistlane Riina Saarma hüva nõu. Tuleb endale sisendada positiivsust, olla elujaatav. Rahu tuleb, kui olla piisavalt meelekindel ja igal õhtul endaga tööd teha

Ärge lähtuge negatiivse tõrjumisest stiilis «ma ei ole närvis», pigem kinnitage endale, et «olen rahulik», olles samal ajal lõdvestunud ja keskendunud. Esialgu näib see ebausutavana, ent uskuge või mitte, mõju ei jää tulemata.

Miks selline soovitus? Näen enda ümber niivõrd palju rahutust. Inimesed jooksevad mööda töölinti, mis näib sügishalluses lõpmatult pikana. Võtke aeg maha, haarake kätte UT ajakiri ja kui ise ei viitsi endale midagi sisendada, siis ammutage positiivsust järgnevatelt lehekülgedelt.

Alustada võib kas või rõõmust pakatava persooni Tiina Katteli loost. Keelekeskuse juhi kohusetäitja amet viib teda aeg-ajalt töö tõttu Leetu, ent enamjaolt käib ta seal meelerahu püüdmas. Need külastused teevad ta õnnelikuks ja seda on silmaga näha. Talle läheb vägagi korda, et eestlased on  lõunanaabrite vastu jäigad ja külmad. Kattel loodab seda olukorda ise parandada.

Tartu ülikooli vilistlane Andrei Tuch räägib ülikooliajast, Comedy Estonia sünnist ja oma praegusest elust-olust. Tegu on julge kodanikuga, kes ei pelga võtta sõna Eestit puudutavatel valukohtadel. Mis muu meid edasi viiks, kui mitte konstruktiivne kriitika ja sellest tingitud muutused?

Ülikooliski hakkavad üsna pea puhuma uued tuuled. Rektor Volli Kalm arutleb intervjuus selle üle, mis tähendus on 20 aasta möödumisel ingliskeelse õppe algusest Tartu ülikoolis. Rektori sõnul tahab ülikool rahvusvahelisemaks muutumisel tegutseda toimekamalt.

Tudengid tahavad samuti muutusi näha. Juttu tuleb vajaduspõhisest stipendiumist ja selle mõjust tudengi heaolule. TÜÜE esindajad arutavad üliõpilaste tagasiside arvestamise teemal, millele annab oma kommentaari õppeprorektor Martin Hallik.

Peale aktuaalsete teemade viime lugeja koorikatsetele ja Arvo Pärdi loengusse. Räägime seljatraumadest ja Voldemar Vagast. Tutvustame võimalusi, kuidas teaduse tegemisega saab raha teenida ka sellisel viisil, mis võib mõnelegi olla veel teadmata.

Meelt lahutavat ja informeerivat materjali ning positiivseid persoone on ajakirjas veel. Ja mitte ainult ajakirjas, vaid ka meie ümber. Mõni inimene, kellele sügis on jätnud oma kurja jälje, võib elurõõmu ammutada just ühest väikesest heast sõnast, mille ütlemine ei võta kelleltki tükki küljest.

Signe Ivask

signe.ivask [at] ut.ee

Jaga artiklit