Loengusari täidab suveõhtud ülikoolilinnas

Uudis

Alates juunikuust sisustavad põnevate loengutega kesknädala suveõhtuid kultuurikvartali Uues Õues Tartu ülikooli teadlased ja tudengid.

Loengusarjas «Õhtud ülikoolilinnas» võtavad sõna eesti ja üldkeeleteaduse, füüsika, kultuuriteaduste ja kunstide ning rakubioloogia instituutide esindajad. Ettekanded toimuvad peaaegu igal kolmapäeval 8. juunist kuni 31. augustini.

8. juunil tutvustavad eesti keele dotsent Liina Lindström ja üldkeeleteaduse teadur Ann Veismann seda, millega tegeleb tänapäeva keeleteadus, 15. juunil räägib folklorist ja TÜ vilistlane Aado Lintrop folkloristikarännakutest välitöödel Himaalajas. 28. juunil peab füüsikatudeng Karl Reinkubjas loengu Eestist kui kosmoseriigist ja 29. juunil tutvustab molekulaar- ja rakubioloogia instituudi vivaariumi juhataja Sulev Kuuse GMO maailma.

Juulis räägib üldkeeleteaduse professor Renate Pajusalu teemal «Kes teisele nime annab, see ise seda kannab ehk keeleline viisakus suhtlust reguleerimas», etnoloogia vanemteadur Aimar Ventsel peab loengu etnoloogilistest muusika- ja subkultuuridest, füüsikahariduse osakonna juhataja Kalev Tarkpea räägib inimesest Universumi keskel ning Eesti geenivaramu teadur Elin Org inimese mikrobiootast.

Augustisse jäävad soome-ugri keelte lektori Nikolay Kuznetsovi loeng komidest, luuletaja ja tõlkija Hasso Krulli kirjandusteaduse tutvustus, molekulaarfotoonika vanemteaduri Martti Pärsi optilised vaatlused ja arvutused ning rakubioloogia professori Toivo Maimetsa jutt sellest, kuidas määra(tle)takse inimese sugu.

Vähemalt kord kuus järgneb loengule ka teemakohane filmi- või peoõhtu.

Jaga artiklit