Teated

Teated

11.–12. juulil on kõigil huvilistel võimalus külastada Toomel asuvat Teaduslinna. Teaduslinn kutsub viiendat korda kõiki noori ja vanu Toomele, kus on võimalik saada osa Tartu ülikooli ja eesti teaduse rikkalikust minevikupärandist ning tänastest tegemistest. Teaduslinna tegevused on koodunud kahe linnapildis märgilise hoone, keskaegse toomkiriku ja UNESCO maailmapärandisse kuuluva tähetorni ümber. Tutvuda saab satelliitkaugseire, Marsi-maja, tehislihaste ning uudsete korrosioonivastaste materjalidega, meisterdada roboteid, osaleda Psühhobussi ajueksperimentides, vaadata Ahhaa tegevusteatrit, kohtuda saatest «Rakett 69» tuntud võistlejatega, võtta osa Hullu Teadlase eksperimentidest, meisterdamistubadest jpm. Täpsem teave: www.muuseum.ut.ee.

14. juulist kuni 17. juulini toimub Euroopa filosoofia ja psühholoogia ühingu 23. aastakonverents. Peamised esinejad on Cecilia Heyes Oxfordi ülikoolist, Lucy O’Brien Londoni ülikooli kolledžist, Joshua Knobe Yale’i ülikoolist ja Marilyn Vihman Yorki ülikoolist. Konverents toimub aadressil Jakobi 2. Lisainfo: http://espp2015.ut.ee.

Kuni 17. juulini on võimalik näha Pärnus Port Arturis TÜ loodusmuuseumi rändnäitust «Elav Läänemeri». Näitus räägib Läänemere minevikust, olevikust ja esitab võimalikke tulevikustsenaariume. Näituse tutvustuses on kirjutatud: «Me elame mere ääres ja oleme mitmel moel merest sõltuvad. Mere tasakaal ja tervis sõltuvad meist, inimestest. Läänemere ja inimese ühises loos on olnud paremaid ja halvemaid aegu, tõuse ja mõõnu. Kuhu oleme teel? Kuidas läheb meie lugu edasi?» Näituse koostasid Jonne Kotta, Annelie Ehlvest ning Inge Kukk, Veljo Runnel ja Eva-Liisa Orula TÜ loodusmuuseumist ja botaanikaaiast.

16.–20. augustil toimub 14. Eesti arvutiteaduse suvekool (ESSCaSS). Suvekooli peamised teemad on andmete analüüs, robootika, masintõlge ja arvutuslik loovus. Loenguid peavad Fionn Murtagh Derby ülikoolist, Jilles Vreeken Saarlandi ülikoolist, Sethu Vijayakumar Edinburghi ülikoolist, Dekai Wu Hongkongi ülikoolist ja Hannu Toivonen Helsingi ülikoolist.

26. augustist alates on võimalik TÜ muuseumi Morgensterni saalist külastada näitust «Looduse mõistmise kunst». Näitus tutvustab laiemale avalikkusele Tartut kui järjepidevalt tegutsenud teaduskeskust ja siinset teadusajaloo pärandit, tõstes esile Tartu ülikooli muuseumi ühe väärtuslikuma kollektsiooni, Parroti füüsikariistade kogu ja selle kasutusvõimalused kaasaegses õppetöös. Näitusel käsitletavad teemad on optika, mehhaanika, soojusõpetus, elekter ja magnetism. Teave: www.muuseum.ut.ee.

Kuni 31. augustini on võimalik külastada näitust «Loodusteaduste templid, katedraalid, paleed. 100 aastat ülikooli loodusmuuseumi hoone valmimisest». Näitus annab foto- ja arhiivimaterjali abil ülevaate Vanemuise 46 hoone arhitektuurist ja ehituslikust ajaloost. Näitus jutustab ka hoone ilmet ja funktsiooni mõjutanud sündmustest.

Augusti lõpuni saab igal esmaspäeval käia TÜ kunstimuuseumis ringkäikudel. Ringkäigud toimuvad kell 11 inglise keeles ja kell 17 eesti keeles.

Jaga artiklit

Märksõnad

teated