Peaauhinna pälvinud QuickTrack aitab ehitusettevõtjatel kiiresti ehitajaid leida.
FOTO: QuikTract

«Kaleidoskoobil» oli võidukas ehitussektori veebiteenus

Uudis

Neljandat korda toimunud üliõpilaste uuenduslike äriideede konkursi «Kaleidoskoop» peaauhinna pälvis idee veebiteenusest QuikTract, mis viib kokku ehitusettevõtjad ja -töölised.

Viiest TÜ juura, IT ja ärijuhtimise eriala tudengist koosnev meeskond QuikTract esitles veebiteenust, mis aitab ehitusettevõtjatel kiiresti ehitajaid leida. Seda läheks vaja näiteks juhul, kui mõni enda tööline on haigeks jäänud või tööjõu hulka tuleb ootamatult suurendada.

«Sarnase põhimõttega töötab Eestis veel GoWorkABit, aga ehitustööliste valdkond on liiga spetsiifiline ja keeruline, et seda muude juhutöödega lõimida,» selgitas QuikTracti arendaja Joosep Kibal, kelle sõnul täidab nende veebiteenus turul olulise tühimiku.

Kibali sõnul plaanib meeskond ehitusvaldkonnas edasi töötada. Alguses tahavad nad vahendada erakorralist ning ajutist tööjõudu, aga hiljem võib-olla juba ka pikemaajalisemat ja projektipõhist tööd. Kui teenus Eestis tööle hakkab, tahavad nad laieneda Baltikumis laiemalt, samuti Põhjamaades ning võib-olla jõuda isegi Suurbritanniasse.

QuikTract võitis võimaluse osaleda rahvusvahelisel idufirmade konverentsil «SLUSH 2015», mis toimub novembrikuus Helsingis.

Ajujahi eriauhinna, pääsu konkursi 100 parema projekti hulka, sai nutilahendus Tripmatch. TÜ majandusteaduse, IT ja informaatika erialade üliõpilaste äriidee sai alguse soovist aidata eri riikides elavatel inimestel leida ühiseks puhkuseks parimat võimalikku reisisihtkohta. Seda nii, et osaliste rahalised ja ajalised kulud oleksid enam-vähem võrdsed.

Parima Tartumaa arengut toetava äriidee tiitli ja 400 euro suuruse stipendiumi said mobiilsed kullassepa töötoad. Kullasseppasid saab kutsuda üritustele koolitust tegema ning iga osaleja saab töötoast endale kvaliteetsest materjalist isetehtud ehte.

Tartu linnavalitsuse 400 euro suuruse preemia pälvis meeskond Wooch, kes teeb puidust käekelli. Iga kell on ainukordne ja käsitsi valmistatud, ühe Woochi kella loomine võtab aega paarteist tundi.

Parima projekti auhinna ja 200 euro suuruse stipendiumi pälvis MTÜ Praktikum Eesti. Mittetulundusühing tahab teha keskkooliõpilastele väga soovituslikuks suvise ühenädalase praktika mõnes neid huvitava erialaga seotud ettevõttes. Sel moel saavad õpilased enne ülikooli astumist proovida, kas neile see eriala ikka sobib.

Žürii eriauhind 200 euro väärtuses läks aga projektile Tuum. Tuum on kuueliikmeline ettevõtlike noorte meeskond, kes toodab lühikesi eestikeelseid populaarteaduslikke videoklippe oma Youtube’i kanalisse Tuum.

Veel tõstis TÜ õppearenduse osakond esile kaks projekti, et arutada ülikooli ja projektimeeskondade võimalikku edasist koostööd. Need olid Zerkala Tuleteater, mis korraldab tuletantsu treeninguid, ja Märka Inimest, mille meeskonna moodustavad kolm fotograafi, kes soovivad erivajadustega inimestele fotonäitusega rohkem tähelepanu pöörata.

Jaga artiklit

Märksõnad

kaleidoskoop